Адреса компанії: : 76014, Україна, м. Івано-Франківськ, вул.Індустріальна 34Новини

[10:04 08.08.13]    Автономне опалення: що до чого?

У СТЕК часто звертаються мешканці Івано-Франківська з проханням пролити світло на юридичні нюанси проблеми автономного опалення. Пропонуємо відповіді на найактуальніші запитання.

Хто регулює питання та встановлює порядок відключення від централізованого опалення?

Повноваженнями щодо визначення правил (умов, порядку) реалізації споживачами права на відмову від послуг з централізованого опалення (ЦО) та гарячого водопостачання (ГВП) наділено виключно Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України.
Повноваження щодо прийняття рішення про видачу дозволів на відключення будинку від систем ЦО та ГВП у Івано-Франківську належать Міжвідомчій комісії, яка створена при міськвиконкомі.

Яким нормативно-правовим актом регулюється відключення від централізованого опалення?

В Україні існує єдиний Порядок реалізації споживачами права на відмову від послуг з ЦО та ГВП. Він встановлений Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, який затверджений наказом № 4 Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року.
Цей нормативно-правовий акт передбачає можливість відключення виключно будинку в цілому. Відключення окремих приміщень, секцій, під'їздів чи стояків житлових будинків чинним законодавством заборонено.
Також забороняється самовільне відключення. За такі дії споживача можуть притягнути до адміністративної відповідальності.

Що треба зробити споживачу, аби відключитися від централізованого опалення?

Для відключення житлового будинку його власник (власники) повинен звернутися до Міжвідомчої комісії міськвиконкому з відповідною письмовою заявою. Ця комісія створена на підставі рішення Івано-Франківської міської ради від 29 травня 2012 року № 766-25. Вона складається із представників виконавчого комітету, депутатів міськради, спеціалістів теплопостачальних, газопостачальної, водопостачальної організації та постачальника електричної енергії.
Для подання заяви необхідно звертатися до Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку виконавчого комітету міської ради.
У заяві треба зазначити причини відключення. Крім того, до заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з питання відключення від мереж ЦО й ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Це рішення має бути підтримане всіма власниками приміщень.
Комісія вивчає всі отримані документи та в місячний термін приймає рішення щодо відключення від мереж ЦО й ГВП, улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації.
Засідання Комісії відбувається за участю заявника або його уповноваженого представника. Рішення Комісії оформляється протоколом, витяг з якого у десятиденний строк надається заявнику.

В яких нормативно-правових актах прописані умови від’єднання від централізованого та встановлення автономного опалення?

Це питання впорядковано Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими Постановою Кабінету міністрів України від 21 липня 2005 р. N 630, та вже згаданим Порядком відключення.
Слід зауважити, що рішення Івано-Франківської міської ради від 29 травня 2012 року № 766-25 «Про Положення про порядок надання дозволів на відключення житлових будинків від мереж централізованого теплопостачання в м. Івано-Франківськ» передбачає поетапне відключення, тобто можливість отримання дозволів на відключення окремих приміщень, стояків, секцій будинків. Проте Порядок відключення (тобто чинне законодавство) відключення окремих приміщень забороняє.

За яких умов видають дозвіл на автономне опалення?

Для видачі дозволу необхідне виконання наступних умов:
• наявність згоди на відключення від централізованого та влаштування автономного опалення від усіх власників будинку, підтвердженої копією протоколу загальних зборів мешканців;
• наявність затвердженої органом місцевого самоврядування в установленому порядку оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту та відповідність до неї;
• обов'язково враховуються технічні можливості існуючих мереж газопостачання, водопостачання та електропостачання населеного пункту або окремого мікрорайону щодо забезпечення живлення запропонованої власником (власниками) системи теплопостачання.

Яким нормативно-правовим актом регулюється видача дозволу?

Це питання прописане в уже згаданих Правилах надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення. Зокрема у п. 25 зазначено, що відключення споживачів здійснюється в разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплопостачання» схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.Останні новини

[12:22 26.01.21]    Шановні споживачі послуги з централізованого опалення!

[11:47 15.10.20]    Шановні споживачі!

[10:24 30.04.20]    ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ!

[10:27 07.04.20]    ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ!

[9:53 19.03.20]    УВАГА! Важливе оголошення про прийом клієнтів та документів!Актуально

Оплата послуг, стан рахунку, показники

Аварійні телефони

Тарифи

Контакти

teplo.gov.ua


ТОВ "Станіславська теплоенергетична компанія" - 2017