Адреса компанії: : 76014, Україна, м. Івано-Франківськ, вул.Індустріальна 34Новини

[11:27 04.03.15]    Керівництво СТЕК: «Міський голова займається популізмом»

Нагадаємо, на вівторковій нараді третього березня, Віктор Анушкевичус звинуватив працівників СТЕК у тому, що вони «наполегливо» вимагають гроші у своїх боржників за тепло, не справляються зі своїми обов’язками, на що постійно скаржаться споживачі. Директор СТЕК Сергій Мельник прокоментував випади та порадив міському голові припинити займатися популізмом.

Що за історія з «лобуряками, які ломляться в двері» (цитата В.Анушкевичуса)?

Мер фактично звинуватив СТЕК у вимаганні грошей.
На нараді мер звинуватив наших працівників мало не у рекеті, мовляв, ходять по хатах і вимагають грошей з людей. У нашій компанії працює група по роботі з боржниками. В обов’язки її працівників входить обхід квартир боржників та проведення роз’яснювальної роботи щодо необхідності погашення заборгованості та можливих наслідків, які на них очікують у випадку несплати, таких, як судова тяганина та штрафні санкції. Це нормальна практика, ми намагаємося не доводити справу до суду і урегульовувати подібні питання мирним шляхом. Такі візити наші працівники здійснюють після роботи, у вечірній час, коли можна застати людей вдома. Ніхто нікуди не ломиться. Ми діємо в межах норм чинного законодавства.

Скільки загалом боргують споживачі СТЕК за послуги теплопостачання?

Станом на 1 березня населення боргує нам майже сім мільйонів гривень. Установи, які фінансуються з міського бюджету, за виконання якого, до речі, відповідає міський голова, за три місяці боргують нам також близько семи мільйонів гривень. Тільки вчора на селекторі Віце-прем’єр-міністр з питань регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко наголосив на необхідності забезпечення вчасних розрахунків за газ та посилити роз’яснювальну роботу з боржниками. Люди боргують нам, ми боргуємо за газ, область боргує за газ.

А як щодо масових звернень споживачів СТЕк, які на вас скаржаться за словами мера?

Після оперативної наради зустрівся з керівником служби 15-80 та й щодня наші диспетчера зв’язуються та обмінюються інформацією з ними, якихось масових чи серйозних звернень відсутні. Звідки у мера така інформація не знаю.

Як ситуація з обслуговуванням внутрішньобудинкових мереж, СТЕК відмовився їх здійснювати?

Ми погодилися обслуговувати будинки, що знаходяться на балансі ЄРЦ і фактично робили це з другого лютого. Єдине, що залишалося для нормальної співпраці – заключити договір.
Узгодивши усі моменти, зі свого боку ми підписали договір і надіслали його на підпис колегам з Єдиного розрахункового центру. Через деякий час нам повернули договір, але уже з протоком розбіжностей, який включав нові додаткові «обов’язки» та умови для нашої компанії, про які раніше мова не велася.
Зокрема, ЄРЦ вирішив покласти на нас відповідальність за шкоду, заподіяну майну та здоров’ю споживачів у випадку аварій на внутрішньобудинкових мережах. Хоча, згідно з вимогами чинного законодавства, відповідальність за належний стан мереж несе саме КП «ЄРЦ» - балансоутримувач. Також нам «делегували» аварійне обслуговування мереж. Хоч попередньо ми домовилися, що аварійне обслуговування внутрішньобудинкових мереж централізованого опалення у вихідні та нічний час буде здійснювати ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», оскільки вони мають для цього усі можливості, а ми не маємо такої кількості персоналу. Ми не погодися на такі «ноу-хау».
Адже саме по собі обслуговування внутрішньобудинкових мереж для нас є збитковим – пропонована плата становить 6 коп. за 1 кв. метр реальна вартість – 30 коп. за 1 кв. метр.і нові умови для нас є просто «не підйомними».
Як результат – договір так і не був підписаний, тож з першого березня СТЕК припинив обслуговувати тепломережі, а лютий, виходить, взагалі працювали задурно – немає договору, немає оплати.

Чому ви взялися за обслуговування, якщо це невигідно?

У тих будинках мешкають наші споживачі, ми бачили, як «господарює» ЄРЦ, з такими успіхами початок наступного опалювального сезону може стати справді найбільш аварійним за всю історію Івано-Франківська.

Хто тепер відповідатиме за внутрішньобудинкові мережі, до кого звертатися, якщо прорве трубу?

Згідно з нормами чинного законодавства повну 100%-ву відповідальність за стан цих мереж несе КП «ЄРЦ». Саме до них треба звертатися, якщо рве труби. Саме вони відшкодовуватимуть вам збитки, якщо через незадовільний стан мереж буде пошкоджено ваше майно.

Якщо вдасться домовитися з ЄРЦ, візьметеся за обслуговування?

Так, це наші споживачі. Ми зацікавлені у тому, щоб вони отримували якісні послуги. Готові працювати собі у збиток. Але, на жаль, питання не буде вирішено, думаю, аж до серпня місяця. Опалювальний сезон вже закінчується, в міжопалювальний підрядника не буде і логічно ніякого обслуговування, ЄРЦ економить гроші, а в серпні все по-новому: СТЕК поганий, приватний, навіщо брали і так дальше.

Як прокоментуєте агресивну манеру мера?

Думаю, що міський голова дотримується прислів’я «Своя сорочка ближча» і на фоні «СТЕКу» хоче показати як він і його комунальні підприємства «добре» працюють, хоча в тій роботі є дуже багато питань, але їх не виносять на широку публіку. І ще хочу нагадати, що не за горами вибори, на які діючого мера, за його словами дуже просять піти.Останні новини

[12:22 26.01.21]    Шановні споживачі послуги з централізованого опалення!

[11:47 15.10.20]    Шановні споживачі!

[10:24 30.04.20]    ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ!

[10:27 07.04.20]    ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ!

[9:53 19.03.20]    УВАГА! Важливе оголошення про прийом клієнтів та документів!Актуально

Оплата послуг, стан рахунку, показники

Аварійні телефони

Тарифи

Контакти

teplo.gov.ua


ТОВ "Станіславська теплоенергетична компанія" - 2017