Адреса компанії: : 76014, Україна, м. Івано-Франківськ, вул.Індустріальна 34Новини

[14:46 13.03.15]    Хто відповідає за обслуговування внутрішньобудинкових тепломереж?

ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія» розглядає можливість надання послуги з обслуговування внутрішньобудинкових тепломереж, які належать ЄРЦ. У компанії розповідають про комунальні нюанси, які, як правило, залишаються поза увагою громади, та дивуються з поведінки «колег» з КП «Єдиний розрахунковий центр», через непорядність та непрофесійність яких страждають мешканці Івано-Франківська.

Розкажіть загалом, хто несе відповідальність за мережі всередині будинків?

Внутрішньобудинкові тепломережі перебувають на балансі відповідних балансоутримувачів, у тепловому районі СТЕК – це КП «ЄРЦ», кооперативні організації, житлово-експлуатаційні організації, ОСББ, КП «Дирекція замовника».

Хто зобов’язаний їх обслуговувати? І чи є ця послуга монопольною?

Балансоутримувач, в цьому випадку ЄРЦ, може проводити обслуговування самостійно або наймати для цих робіт підрядника. Послуга з обслуговування внутрішньобудинкових мереж не є монопольною, тому підрядником може виступати і СТЕК, і теплокомуненерго, і будь-яке інше підприємство чи підприємець, який відповідатиме вимогам ЄРЦ та погодиться працювати за пропоновану плату. Щодо нашої компанії, то ми зобов’язані обслуговувати виключно власні магістральні тепломережі, але не внутрішньобудинкові.

Ви взялися обслуговувати внутрішньобудинкові мережі цього року?

Між нашою компанією і ЄРЦ тривали перемовини щодо надання послуги обслуговування внутрішньобудинкових мереж.
Чи був підписний договір між СТЕК та ЄРЦ щодо обслуговування внутрішньобудинкових мереж?
Умови та домовленості ми виклали в договорі. Цей договір з попередньо погодженими умовами ми передали на підпис в КП «ЄРЦ» 19.01. Назад нам його повернули з Протоколом розбіжностей – доповненнями, новими обов’язками та умовами, які ми не погоджували на переговорах. Цей Протокол ми не підписали. Кожен юрист, навіть студент першого курсу знає, що у випадку, якщо є протокол розбіжностей і він не підписаний однією зі сторін – Договір вважається неукладеним.
Оскільки між товариством та КП «ЄРЦ» не було досягнуто згоди з усіх істотних умов договору, цей договір вважається таким, що не відбувся.

Які обов’язки мало би взяти не себе СТЕК згідно з умовами договору?

Згідно з договором, ми зобов’язуємося здійснювати поточне обслуговування внутрішньобудинкових тепломереж, що перебувають на балансі КП «ЄРЦ» і знаходяться в тепловому районі СТЕК, за визначеним тарифом – 6 коп./м. кв. Це обслуговування включає: усунення витоків у трубопроводах, приладах та арматурі; огляд та очищення інжекторів, клапанів, водовідстійників тощо; очищення від накипу запірної арматури, заміну прокладок; перевірку роботи контрольно-вимірювальних приладів; відновлення ізоляції.

Що прописано в Протоколі розбіжностей? Чому ви його не підписали?

Згідно з Протоколом розбіжностей нас хотіли зобов’язати здійснювати додатково аварійне обслуговування внутрішньобудинкових тепломереж вночі і у вихідні. Ми не погодилися, адже не маємо, ні технічної можливості, ні персоналу для проведення таких робіт. Також ЄРЦ «поклали» на СТЕК відповідальність за відшкодування збитків споживачам у випадку пошкодження майна та здоров’я внаслідок аварій на внутрішньобудинкових мережах.
Згідно із вимогами чинного законодавства, відповідальність за належний стан внутрішньобудинкових мереж покладається саме на власника, балансоутримувача, тобто на КП «ЄРЦ». Тому, враховуючи жахливий стан цих мереж, товариство немає правових підстав нести додаткові ризики та відповідальність за шкоду, спричинену споживачам внаслідок несправностей та пошкоджень цих мереж.

Хто зараз обслуговує внутрішньобудинкові тепломережі до ваших будинків у вашому тепловому районі?

Наразі наша компанія не проводить обслуговування внутрішньобудинкових мереж, хто зараз займається їх ремонтом – ми не знаємо, це питання до КП «ЄРЦ». Ми виконували ці роботи, не маючи на руках угоди, просто повіривши чесному слову колег, протягом лютого. Але після отримання нових, непогоджених раніше умов, припинили надавати ці послуги з 1 березня.
Торік, і попередні роки, обслуговуванням будинкових мереж займалися найняті ЄРЦ підрядники.

Чи платило вам КП «ЄРЦ» за обслуговування внутрішньобудинкових мереж?

10 березня на наш рахунок надійшло два платежі – «аванси» за лютий і березень, але ми повернули кошти назад до відправника, оскільки договір між СТЕК та КП «ЄРЦ» неукладений і ми не можемо безпідставно брати жодних грошей у Комунального підприємства.

Чи мусить СТЕК проводити повірку приладів обліку теплопостачання на будинках, до яких ви подаєте тепло?

У Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869, визначено, що періодична повірка, опломбування, обслуговування та ремонт (включаючи демонтаж, транспортування та монтаж після повірки) будинкових приладів обліку здійснюється за рахунок підприємств-власників засобів обліку.
Наше товариство не має у власності будинкових лічильників тепла. Це власність ЄРЦ, тому їх повірку повинен здійснювати власник – КП «ЄРЦ».

Чому СТЕК не встановить власні лічильники?

Ми заклали у Інвестпрограму кошти на придбання власних лічильників, після їх встановлення будемо проводити повірку, так, як цього вимагає чинне законодавство.

У випадку, якщо таки вдасться порозумітися про прийнятні умови для СТЕК, чи будете ви надавати послугу з обслуговування внутрішньобудинкових тепломереж КП «ЄРЦ»?

Так, ми готові надавати цю послугу і виконувати весь перелік робіт з сервісного обслуговування внутрішньобудинкових мереж мешканців нашого теплового району. Це дасть можливість виявляти проблеми, які у майбутньому можуть привести до значних аварій, а також покращить якість послуги теплопостачання та постачання гарячої води для наших споживачів.Останні новини

[12:22 26.01.21]    Шановні споживачі послуги з централізованого опалення!

[11:47 15.10.20]    Шановні споживачі!

[10:24 30.04.20]    ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ!

[10:27 07.04.20]    ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ!

[9:53 19.03.20]    УВАГА! Важливе оголошення про прийом клієнтів та документів!Актуально

Оплата послуг, стан рахунку, показники

Аварійні телефони

Тарифи

Контакти

teplo.gov.ua


ТОВ "Станіславська теплоенергетична компанія" - 2017